Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wiosna ☼☼☼

Zapraszamy :)

Zapraszamy

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

DKK dla dzieci

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Artykuły

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - otrzymaliśmy dofinansowanie!

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 6 364 PLN na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 to wieloletni program, który ma za zadanie rozwijać czytelnictwo w Polsce oraz wzmacniać rolę bibliotek. To jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025

  ,,Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków-Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0''

  NPRCz 2.0
  MKiDN
  BN

  Czytaj Więcej o: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - otrzymaliśmy dofinansowanie!
 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

   

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania, jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania w ramach bieżącej edycji kontynuują sprawdzone metody popularyzacji czytania (takie jak zakup nowości książkowych, czy poprawa infrastruktury bibliotecznej), jak i odpowiadają na współczesne przemiany sposobów uczestnictwa jednostki w kulturze.

  Główny cel programu – rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych – współtworzą cztery cele szczegółowe, z których każdy posiada odrębny priorytet. Są one nakierowane na wyrównywanie szans poprzez podniesienie kompetencji czytelniczych w społeczeństwie.

  Za Priorytet 1 – poprawę oferty bibliotek publicznych – odpowiada Biblioteka Narodowa. Dzięki umożliwieniu zakupu i zdalnego dostępu do nowości wydawniczych oferta bibliotek publicznych zostanie wzbogacana zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami czytelników, którzy, za sprawą usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków, audiobooków i synchrobooków, będą mogli skorzystać z niej o każdej porze. Biblioteka Narodowa odpowiada również za budowę ogólnokrajowej sieci bibliotek. Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania zasobami bibliotek, który połączy  katalogi ponad 500 bibliotek, ułatwi dostęp do informacji o zbiorach polskich bibliotek użytkownikom z całego kraju.

  https://nprcz.pl/o-programie/

   

  Operatorami NPRCz 2.0 są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowe Centrum Kultury.
  W tym roku nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 6262,00
  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
  Czytaj Więcej o: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
 • "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

  14 października 2021r. nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 6.219,00 zł. na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Dofinansowanie uzyskaliśmy ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, zadanie „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrbooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,

  Czytaj Więcej o: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"