Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wiosna ☼☼☼

Zapraszamy :)

Zapraszamy

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

DKK dla dzieci

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

Artykuły

 • Stylistka w Boninie

  19 kwietnia w Boninie odbyło się wspaniałe spotkanie z seniorami. Tym razem warsztaty poprowadziła Pani Magdalena Dul, która jest stylistką i na co dzień dobiera ubranie kobietom w taki sposób, aby wyglądały one elegancko, na czasie, kobieco, po prostu stylowo.

  Czytaj Więcej o: Stylistka w Boninie
 • Odkrywamy świat dinozaurów

  W czwartkowy poranek, przedszkolaki z grupy Motylki miały okazję na niezwykłą podróż w czasie podczas zajęć poświęconych życiu dinozaurów. Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania bajki edukacyjnej pt. „Najmniejszy dinozaur”,  która przeniosła dzieci w świat prehistorycznych stworzeń. Podczas słuchania bajki dzieci dowiedziały się się o różnych gatunkach dinozaurów oraz ich codziennym życiu,rozbudzając ich ciekawość i wyobraźnię. Następnie przedszkolaki stanęły przed wyzwaniami łamigłówek związanych z dinozaurami, które nie tylko rozwijały ich logiczne myślenie, ale także poszerzały wiedzę na temat tych fascynujących stworzeń. Każde rozwiązane zadanie było krokiem bliżej w odkrywaniu tajemnic przeszłości. Kolejnym punktem programu było tworzenie modeli dinozaurów, które stały się prawdziwą gratką dla małych artystów.

  Czytaj Więcej o: Odkrywamy świat dinozaurów
 • Zumba na krzesełkach w Boninie

  Miała być „Zumba na krzesełkach”, ale  dzisiejsze zajęcia w Boninie zakończyły się przygotowaniem prostego układu tanecznego. Zumba to delikatny trening przeznaczony  dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność fizyczną w latynoskich rytmach. To relaksujący trening, dający wiele radości. To przede wszystkim także świetna zabawa, aktywność fizyczna w formie tańca i relaksu. Zajęcia poprzedziła krótka rozgrzewka. Prowadząca, Paulina Baran pokazała  naszym Seniorkom  jak skutecznie i szybko rozgrzać każdą partię ciała , oraz  jak jest to ważne dla stawów i kości.

   

   

  Czytaj Więcej o: Zumba na krzesełkach w Boninie
 • Senorzy dbają o stopy - warsztay z podologiem

  Dzisiaj w manowskiej bibliotece odbyło się fascynujące spotkanie z panią Martą Miziołek, doświadczonym podologiem, która podzieliła się swoją wiedzą na temat pielęgnacji stóp oraz profilaktyki chorób związanych z tym obszarem ciała. To wydarzenie, będące częścią projektu "Piękno nie ma wieku", finansowanego przez Fundację BGK, przyciągnęło liczne grono seniorek, które chętnie zgromadzili się, by uzyskać więcej informacji na temat zdrowia swoich stóp. Pani Marta Miziołek zaprezentowała szeroki zakres tematów związanych z podologią, począwszy od podstawowych informacji na temat struktury stopy, poprzez rodzaje chorób, jakie mogą ją dotknąć, aż po sposoby odpowiedniej pielęgnacji i profilaktyki.

  Czytaj Więcej o: Senorzy dbają o stopy - warsztay z podologiem
 • Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

  Dzisiaj bibliotekę w Rosnowie odwiedziły przedszkolaki  i niesamowita pisarka Eliza Piotrowska. Pani Eliza jest nie tylko pisarką ale także ilustratorką bajek dla dzieci, tłumaczem z  języka włoskiego oraz krytykiem sztuki.  Zaczęła pisać i ilustrować w wieku 4 lat. Potem pisała wierszyki i opowiadania do ,,szuflady”  i dopiero spotkanie z pisarką Danuta Wawiłow spowodowało, ze zaczęła pisać ,,na poważnie” - jak to ujęła opowiadając o sobie. Jej teksty drukowane były w czasopismach dziecięcych, bo była wtedy jeszcze nastolatką.

   

  Czytaj Więcej o: Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską