Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wiosna ☼☼☼

Zapraszamy :)

Zapraszamy

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

DKK dla dzieci

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

Spotkania autorskie

Artykuły

 • Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

  Dzisiaj bibliotekę w Rosnowie odwiedziły przedszkolaki  i niesamowita pisarka Eliza Piotrowska. Pani Eliza jest nie tylko pisarką ale także ilustratorką bajek dla dzieci, tłumaczem z  języka włoskiego oraz krytykiem sztuki.  Zaczęła pisać i ilustrować w wieku 4 lat. Potem pisała wierszyki i opowiadania do ,,szuflady”  i dopiero spotkanie z pisarką Danuta Wawiłow spowodowało, ze zaczęła pisać ,,na poważnie” - jak to ujęła opowiadając o sobie. Jej teksty drukowane były w czasopismach dziecięcych, bo była wtedy jeszcze nastolatką.

   

  Czytaj Więcej o: Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską
 • Spotkanie autorskie z Alicją Wendekier

  12 maja br. gościem biblioteki w Manowie była poetka, pisarka książek obyczajowych oraz opowiadań dla dzieci Pani Alicja Wendekier. W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej w Manowie oraz przedszkolaki z Ogniska Przedszkolnego TPD w Manowie. Podczas spotkania autorka czytała dzieciom historie Oliego i Julci, które zawsze kończyły się jakimś morałem. Pomiędzy opowiadaniami pisarka rozmawiała z dziećmi o naturze i zwierzętach, przypomniała że należy o nie dbać jak o własnego członka rodziny. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, które bardzo im się podobało, a w podziękowaniu wręczyły autorce własnoręcznie wykonany obraz. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Alicji za przemiłe i twórcze spotkanie.

  Książki autorki można wypożyczyć we wszystkich naszych bibliotekach. Wydane do tej pory powieści: ,,Mamusiu… Ja chcę żyć”, ,,Nie szukałam a znalazłam”, „Skaleczona miłość” oraz książeczki dla dzieci: ,,Oli i koparka. Przygoda w parku”, ,,Będę miał siostrzyczkę”, „Jak Oli został przedszkolakiem”, „Śniegowy bałwanek i ptaszki”, „Moje, twoje, nasze. Potrafię się dzielić”, „Już umiem! Oli jest samodzielny”.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie autorskie z Alicją Wendekier