Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wiosna ☼☼☼

Zapraszamy :)

Zapraszamy

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

DKK dla dzieci

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

Nasza kadra

Maria Staciwa Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Manowie, starszy kustosz, osoba zarządzająca samorządową gminną instytucją kultury od 20 lat, nauczyciel historii i bibliotekarz. Koordynator wielu wydarzeń kulturalnych o zasięgu ponadregionalnym m.in.: ,,Siemionalia”, „Forum Sołtysów”, „Spod strzechy”, „Piknik Lotniczy”, „Przegląd zespołów folklorystycznych im. W. Króla”, organizatorka debat społecznych w bibliotece w Manowie: „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej- o tym co nas łączy- w bibliotekach”, „Jak zwiększyć zaangażowanie mieszkańców w sprawy społeczności lokalnej?”; moderator spotkań w bibliotekach w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Rozmowy przy wspólnym stole”. Ponadto specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, prowadzi Punkt Konsultacyjny przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie. Autorka wniosków do projektów i osoba koordynująca projekty dotyczące szeroko pojętych działań na rzecz społeczności lokalnej.

 

Ludwika Karlińska- Główna księgowa - mgr ekonomii, specjalność rachunkowość i finanse (Politechnika Koszalińska) - zajmuje się finansami instytucji kultury od 23 lat.

 

Karina MaciejewskaStarszy kustosz, pracuje w bibliotece w Manowie. Ukończyła studia licencjackie z zakresu marketingu i zarządzania, magister pedagogiki Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Absolwentka studiów podyplomowych Politechniki Koszalińskiej z zakresu informatyki i techniki, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a także Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Od 13 lat związana z Gminną Biblioteką Publiczną w Manowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wyszewie, gdzie pełniła m.in. funkcję zastępcy dyrektora. Edukatorka i animatorka czytelnictwa dziecięcego, propagatorka kultury czytelniczej wśród młodzieży i dorosłych. Organizatorka wielu inicjatyw literackich i kulturalnych dla mieszkańców gminy Manowo, poszerzających ich kompetencje kulturalne i czytelnicze. Moderator spotkań w bibliotekach w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Rozmowy przy wspólnym stole”. Autorka wniosków do projektów dotyczące szeroko pojętych działań na rzecz społeczności lokalnej. Od urodzenia związana z ziemią manowską.

 

Jolanta Barczyńska-PiekarzewiczStarszy bibliotekarz, pracuje w bibliotece w Wyszewie. Z pracą w kulturze związana od 1996 roku. Koordynator projektów unijnych (działania miękkie oraz inwestycyjne) o charakterze kulturalnym - Interreg IVa, PROW. Autorka wniosków i koordynatorka projektów dotyczące szeroko pojętych działań na rzecz społeczności lokalnej - działania edukacyjne, animacyjne, terapeutyczne (dla osób uzależnionych i współuzależnionych).

Barbara Pelc