Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wiosna ☼☼☼

Zapraszamy :)

Zapraszamy

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

DKK dla dzieci

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

Akcja Żonkile 2023 r.

21 kwietnia br. w bibliotece w Boninie odbyły się zajęcia, które miały na celu przybliżenie uczestnikom Akcji Żonkile. Przybyli chłopcy, którzy uczęszczają do klasy III SP w Boninie dowiedzieli się na czym polega ta akcja, dlaczego jej symbolem jest żonkil oraz jaką rolę w tym wszystkim odegrał Marek Edelman.

Wykonaliśmy papierowe żonkile, a następnie wysłuchaliśmy opowiadania/słuchowiska pt. „Było – nie ma – jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo, które jest skierowane właśnie do dzieci z klas trzecich. Emocją, która często była obecna w opowiadaniu, była tęsknota. Była mowa tutaj także o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą, ale także o wspomnieniach i o tym, jak ważna jest pamięć. Po dyskusji o naszych emocjach i przeżyciach dzieci odtworzyły stratę i tęsknotę na rysunkach i opowiedziały o tym, jak one sobie właśnie je wyobrażają.

Autor: tekstu: Basia Pelc, zdjęć: Basia Pelc, Natalia Tadeusiak