Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wiosna ☼☼☼

Zapraszamy :)

Zapraszamy

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie - Bonin, 24. maja, godz. 13.00

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Podaruj książkę do biblioteki

Stylistka w Boninie

19 kwietnia w Boninie odbyło się wspaniałe spotkanie z seniorami. Tym razem warsztaty poprowadziła Pani Magdalena Dul, która jest stylistką i na co dzień dobiera ubranie kobietom w taki sposób, aby wyglądały one elegancko, na czasie, kobieco, po prostu stylowo.

Pani Magda prowadzi swój butik w Koszalinie oraz często występuje w lokalnej telewizji w dość popularnym tam programie.
Wszystkie przybyłe Panie miały za zadanie zmierzyć swoją objętość na wysokości biustu, talii, kości biodrowych i bioder. Dzięki tym wymiarom mogły się dowiedzieć, jaki mają typ sylwetki: jabłko, gruszka, klepsydra, kolumna, czy odwrócony trójkąt. Zgromadzeni zostali poinformowani o tym, czym charakteryzują się poszczególne sylwetki oraz jaki strój powinien być dobrany do każdej z nich. Znalazła się nawet sukienka, która byłaby odpowiednia dla każdej budowy ciała!

Istotny jest także typ urody i to, jakie kolory pasują do naszej cery, oczu i ich oprawy, włosów – czy jest się w typie „wiosny”, „lata”, jesieni”, czy „zimy”.

Co jest najważniejszą częścią kobiecej garderoby? Buty? Bluzka? Otóż, okazuje się, że biustonosz, najlepiej w kolorze beżowym, dobrej jakości, usztywniony bądź cienki z fiszbinami, ale najważniejsze jest to, aby był dobrze dopasowany.

Pani Magda przedstawiła nam różnego rodzaju garderobę, która będzie pasować do wszystkiego. To tzw. „budowa szafy”, czyli kupujemy ubrania, które są podstawą – np. biała bluzka, czarne spodnie, dżinsy, koszula, płaszcz. Dobrze jest kupować lepszej jakości ubrania – droższe, ale które posłużą na lata – np. skórzane buty, wełniany płaszcz.

Bardzo dziękujemy za cudowne spotkanie, które otworzyło nam oczy na to, w jaki sposób można odpowiednio skompletować sobie swoją szafę.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Piękno nie ma wieku” – dofinansowanego ze środków
Fundacja BGK, program Generacja 6.0 edycja VI.

Autor: Basia Pelc