Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wiosna ☼☼☼

Zapraszamy :)

Zapraszamy

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

DKK dla dzieci

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

Piękno nie ma wieku

Artykuły

 • Stylistka w Boninie

  19 kwietnia w Boninie odbyło się wspaniałe spotkanie z seniorami. Tym razem warsztaty poprowadziła Pani Magdalena Dul, która jest stylistką i na co dzień dobiera ubranie kobietom w taki sposób, aby wyglądały one elegancko, na czasie, kobieco, po prostu stylowo.

  Czytaj Więcej o: Stylistka w Boninie
 • Zumba na krzesełkach w Boninie

  Miała być „Zumba na krzesełkach”, ale  dzisiejsze zajęcia w Boninie zakończyły się przygotowaniem prostego układu tanecznego. Zumba to delikatny trening przeznaczony  dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność fizyczną w latynoskich rytmach. To relaksujący trening, dający wiele radości. To przede wszystkim także świetna zabawa, aktywność fizyczna w formie tańca i relaksu. Zajęcia poprzedziła krótka rozgrzewka. Prowadząca, Paulina Baran pokazała  naszym Seniorkom  jak skutecznie i szybko rozgrzać każdą partię ciała , oraz  jak jest to ważne dla stawów i kości.

   

   

  Czytaj Więcej o: Zumba na krzesełkach w Boninie
 • Senorzy dbają o stopy - warsztay z podologiem

  Dzisiaj w manowskiej bibliotece odbyło się fascynujące spotkanie z panią Martą Miziołek, doświadczonym podologiem, która podzieliła się swoją wiedzą na temat pielęgnacji stóp oraz profilaktyki chorób związanych z tym obszarem ciała. To wydarzenie, będące częścią projektu "Piękno nie ma wieku", finansowanego przez Fundację BGK, przyciągnęło liczne grono seniorek, które chętnie zgromadzili się, by uzyskać więcej informacji na temat zdrowia swoich stóp. Pani Marta Miziołek zaprezentowała szeroki zakres tematów związanych z podologią, począwszy od podstawowych informacji na temat struktury stopy, poprzez rodzaje chorób, jakie mogą ją dotknąć, aż po sposoby odpowiedniej pielęgnacji i profilaktyki.

  Czytaj Więcej o: Senorzy dbają o stopy - warsztay z podologiem
 • "Piękno nie ma wieku" - warsztaty z fryzjerką

  W bibliotece w Boninie odbyły się niezwykłe warsztaty dla seniorów, które skupiły się na trosce o włosy i ich pielęgnacji. Prowadzącą zajęcia była renomowana fryzjerka, Pani Malwina Stawicka, która podzieliła się swoją wiedzą na temat różnych rodzajów włosów oraz sposobów ich pielęgnacji. Wydarzenie, które nosiło nazwę "Piękno nie ma wieku", zostało zainicjowane przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Manowie, a sfinansowane przez Fundację BGK, która od lat angażuje się w projekty mające na celu wspieranie seniorów w różnych dziedzinach życia. Warsztaty fryzjerskie były jednym z elementów tego projektu, mającym na celu podkreślenie, że dbałość o wygląd i samopoczucie nie jest ograniczona wiekiem.

  Czytaj Więcej o: "Piękno nie ma wieku" - warsztaty z fryzjerką
 • Warsztaty kosmetyczne w biblotece

  Pielęgnacja skóry dojrzałej jest wymagająca. Niezbędne są nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale także regularność ich stosowania. O czym trzeba koniecznie pamiętać i jakie kosmetyki dla seniorów najlepiej wybierać ? Czym powinien charakteryzować się makijaż kobiety dojrzałej? Naturalne zmiany zachodzące w skórze wraz z upływem czasu sprawiają, że makijaż kobiety dojrzałej jest nieco trudniejszy do wykonania, jednak dzięki opanowaniu kilku prostych technik oraz wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków, bez problemu każda z nas sobie z tym poradzi. O tym wszystkich dowiedziały się dzisiaj Panie biorące udział w projekcie „Piękno nie ma wieku” (dofinansowanie ze środków Fundacja BGK, program Generacja 6.0 edycja VI) podczas spotkania z kosmetyczką w wyszewskiej bibliotece.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty kosmetyczne w biblotece