Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wiosna ☼☼☼

Zapraszamy :)

Zapraszamy

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie - Bonin, 24. maja, godz. 13.00

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Podaruj książkę do biblioteki

Zumba na krzesełkach w Boninie

Miała być „Zumba na krzesełkach”, ale  dzisiejsze zajęcia w Boninie zakończyły się przygotowaniem prostego układu tanecznego. Zumba to delikatny trening przeznaczony  dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność fizyczną w latynoskich rytmach. To relaksujący trening, dający wiele radości. To przede wszystkim także świetna zabawa, aktywność fizyczna w formie tańca i relaksu. Zajęcia poprzedziła krótka rozgrzewka. Prowadząca, Paulina Baran pokazała  naszym Seniorkom  jak skutecznie i szybko rozgrzać każdą partię ciała , oraz  jak jest to ważne dla stawów i kości.

 

 

Zumba to aktywność sportowa m.in. dla seniorów. To przyjemny i relaksujący trening, przynoszący wiele korzyści zdrowotnych. Zajęcia taneczne, choreograficznie oparte o rytmy z całego świata poprawiają kondycję, koordynację ruchową oraz wprawiają w znakomity nastrój. Uczestnicy bawią się nie myśląc nawet o tym, że ćwiczą. Angażowane są wszystkie partie ciała. Tracimy nadmiar tkanki tłuszczowej, poprawiamy ogólną wydolność organizmu, kondycję, budujemy i wzmacniamy mięśnie. Układ krążenia oraz układ trawienny pracują sprawniej. Zmienia się samopoczucie. To filozofia polegająca na radosnym podejściu do świata.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Piękno nie ma wieku” – dofinansowanego ze środków Fundacja BGK program Generacja 6.0 edycja VI.

Autor: Jolanta Barczyńska-Piekarzewicz